Българските национали Алекс Петков и Симеон Петров продължават без победа от началото на сезона в полската Екстракласа. Двамата играха цял мач за Шльонск (Вроцлав) при загубата с 0:2 като гост на Пиаст (Гливице) във втория кръг на шампионата.

Михаел Амеяу даде аванс на домакините още в осмата минута, а Аркадиуш Пирка оформи крайния резултат в третата минута на добавеното време на първата част.

С постигнатия успех Пиаст излезе на четвърто място с четири точки, на две зад лидера Ягелония (Бялисток) и втория Легия (Варшава). Шльонск е 16-и с една спечелена точка.

В четвъртък (1 август) от 21:30 часа Алекс Петков, Симеон Петров и съотборниците им в тима от Вроцлав приемат литовския Рига в реванша от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Поляците записаха загуба с 0:1 в първата среща. Припомняме, че през този сезон Алекс Петков е капитан на Шльонск (Вроцлав).