Младежкият национал на България Мартин Минчев игра около 25 минути за чешкия гранд Спарта (Прага) при зрелищното равенство на тима като гост на Баник (Острава). Българинът се появи в игра в 67-ата минута при резултат 1:1, но така и не успя да помогне на гостите да стигнат до пети пореден успех в чешкия елит.

Малко след изтичането на половин час игра гостите от столицата поведоха в резултата след гол на Якуб Пешек, който се разписа след подаване на Адам Хожек.

Пет минути след началото на второто полувреме домакините изравниха, а точен бе Давид Букта. Минута преди Минчев да се появи на терена неговият тим получи дузпа, но Борек Дочкал пропусна от бялата точка. Шест минути по-късно обаче Спарта отново излезе напред в резултата, като този път Давид Ханко не пропусна от нова дузпа.

Две минути преди края на редовното време Баник стигне до точката след поредна дузпа, реализирана от Даниел Тетур.

След равенството Спарта е на трета позиция с 30 точки и на три от лидера Виктория (Пилзен), както и на една зад втория Словачко. Баник е пети с 23 пункта.