Българският национал Страхил Попов записа първи мач като титуляр в турския елит този сезон. Десният бек игра цял мач при загубата с 1:3 на Хатайспор у дома от Коняспор.

Тимът от Антакия поведе още в 3-ата минута чрез Аюб ел Кааби. В 29-ата минута „орлите от Анадола” изравниха с гол на Пол-Жозе Мпоку. Две минути след това Хатайспор остана с човек по-малко, след като Сами Адекугбе получи втори жълт картон.

В началото на второто полувреме Мпоку направи пълен обрат, а в 72-ата минута гол на Хатайспор беше отменен след намесата на ВАР. Малко след това Ахмед Чалик от състава на Коняспор беше изгонен, но гостите решиха всичко в своя полза в продължението на мача, когато се разписа Кока.

С успеха Коняспор събра 36 точки и излезе на втора позиция, а Хатайспор е пети с 29 точки.