Българският национал Мартин Минчев асистира за победния гол на Спарта (Прага) при успеха с 4:3 след продължения над Яблонец, след който тимът от чешката столица се класира за финала в турнира за купата на страната.

Гостите поведоха в резултата с гол на Малински (35), а в края на първата част Спарта се върна в двубоя с гол на Томаш Чванчара (45).

Ладислав Крейчи (47) се разписа веднага след почивката за пълния обрат, но Яблонец бърз направи 2:2 чрез Краточвил (50), а Степанек (57) вкара и трети гол за гостите.

В последните секунди на добавеното време Чванчара (90+5) вкара втория си гол в срещата и изравни за 3:3, а в началото на продълженията Мартин Минчев, който влезе като резерва, асистира на Адам Хложек (92), който вкара победното попадение за 4:3.