Българският национал Светослав Ковачев бе титуляр за Ахмат Грозни, който изненадващо спечели с 2:1 при визитата си на ЦСКА Москва в мач от 25-ия кръг на руската Премиер лига. Така чеченците си върнаха самочувствието, след като в миналия кръг загубиха с 1:7 у дома от ФК Балтика.

Ковачев остана на терена на „VEB Arena“ в руската столица до 71-ата минута, когато на негово място влезе Бернард Бериша. Българинът получи жълт картон четири минути преди това.

Мачът започна ужасяващо за московските „армейци“, които останаха с човек по-малко още в 19-ата минута, когато с директен червен картон бе изгонен Вилиан Роша. Въпреки това, Фьодор Чалов даде аванс на ЦСКА Москва от дузпа в 62-ата минута.

Влезлият на мястото на Ковачев косовар Бериша бе в основата на последвалия обрат, след като в 79-ата минута асистира на Мохамед Конате при гола за 1:1, а в 87-ата минута собственоръчно порази вратата на Владислав Тороп за 1:2. Две минути след това домакините останаха с 9 души, след като директен червен картон получи и Игор Дивеев.

С победата Ахмат събра 23 точки и излезе на 14-о място във временното класиране, докато ЦСКА Москва е 5-и с 37 пункта.