Шльонск и Корона Келце завършиха при резултат 1:1 във Вроцлав в мач от петия кръг в полската Екстракласа. Българските национали Алекс Петков и Симеон Петров изиграха цял мач в сърцето на отбраната на Шльонск.

Домакините от Вроцлав останаха с човек по-малко на терена в 55-ата минута, когато Йегор Маценко получи директен червен картон. Корона Келце стигна до късен гол в 87-ата минута посредством Адриан Далмау. Шльонск все пак се добра до равенството след попадение на Петър Шварц дълбоко в добавеното време на срещата.

Шльонск остава на 15-то място със само 3 точки от 4 изиграни двубоя в полската Екстракласа, докато Корона е 16-ти с 2 точки.

Припомняме, че по-рано през седмицата Алекс Петков вкара гол и си изкара червен картон в драма между Шльонск и Санкт Гален от Лигата на конференциите.