Нападателят на ЦСКА Матиас Фаетон, за когото през лятото бяха броени 2 милиона евро на френския Гренобъл, се отличи с асистенция за Гваделупа при важната победа с 2:0 над Сейнт Лусия в мач от група „А“ на Лига „В“ на Лигата на нациите на зона КОНКАКАФ.

И двата гола за успеха бяха реализирани от Енж-Фреди Плумен. Той откри резултата в 51-ата минута с точно изпълнена дузпа, а в 20 минути по-късно се разписа след асистенция на Фаетон.

Двата тима играха един срещу друг преди няколко дни. Тогава Сейнт Лусия спечели с 2:1, а футболистът на ЦСКА дори не беше в групата.

Победата позволи на Гваделупа да излезе на първо място в групата с 9 точки. Сейнт Лусия е на втора позиция със същия актив, но по-лоша голова разлика. Следват Синт Маартен и Сейнт Китс и Невис с по три точки. Само първият отбор в класирането печели промоция в Лига „А“.