Майнц победи у дома застрашения от изпадане Нюрнберг с 2:0 в двубой от 32-ия кръг на германската Бундеслига. Българският национал Тодор Неделев се появи в игра за домакините в последната 90-а минута на мястото на Оказаки и поигра само минута, колкото бе добавеното време на срещата. Иначе точни за успеха на Майнц бяха Шинджи Оказаки (30) и Кристоф Моритц (44). Така „червените” събраха 50 точки и са на шесто място във временното класиране, а Нюрнберг е на предпоследната 17-а позиция с 26 пункта и 6 точки от спасителния бряг.

Херта също записа домакински успех с 2:0 над последния Айнтрахт (Брауншвайг). Попаденията за победата на „Старата дама” от Берлин бяха дело на Антъни Бруукс (61) и Сами Алагуи (77). Така Херта събра 41 точки и остава на 10-о място, а „лъвовете” от Брауншвайг са последни с 25 пункта.

Волфсбург пък се препъна у дома срещу Фрайбург, с който завършиха 2:2. „Вълците” повеждаха на два пъти с голове на Иван Перишич (3, 70), възползвал се от пасове на Родригес и Треш, но брайзгауци изкошчиха точката след голове на Адмир Мехмеди (61) и Марко Терацино (83). Така Волфсбург не успя да измести Байер (Леверкузен) от четвъртото място и остава на пета позиция във временното класиране с 54 точки, колкото имат и „аспирините”, които са с мач по-малко. Фрайбург е 12-и с 35 пункта.

Байерн - Вердер 5:2
0:1 Теодор Гебреселасие (10), 1:1 Франк Рибери (20), 1:2 Аарън Хънт (36), 2:2 Клаудио Писаро (53), 3:2 Клаудио Писаро (57), 4:2 Бастиан Швайнщайгер (61), 5:2 Ариен Робен (74)
26.04.14
15:30 ч.
Волфсбург - Фрайбург 2:2
1:0 Иван Перишич (3), 1:1 Адмир Мехмеди (61), 2:1 Иван Перишич (70), 2:2 Марко Терацино (83)
26.04.14
15:30 ч.
Хофенхайм - Айнтрахт (Франкфурт) 0:0
26.04.14
15:30 ч.
Майнц - Нюрнберг 2:0
1:0 Шинджи Оказаки (30), 2:0 Кристоф Моритц (44)
26.04.14
15:30 ч.
Херта - Айнтрахт (Брауншвайг) 2:0
1:0 Антъни Бруукс (61), 2:0 Сами Алагуи (77)
26.04.14
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 69 мача, 25 победи за Байер (Леверкузен), 19 равенства, 25 победи за Борусия (Дортмунд)
27.04.14
16:30 ч.
Аугсбург - Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 5 мача, 3 победи за Аугсбург, 1 равенство, 1 победа за Хамбургер
27.04.14
18:30 ч.
Шалке 04 - Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 24 победи за Шалке 04, 25 равенства, 32 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.