ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Манчестър Юнайтед победи Челси с 2:1 у дома в среща от 15-ия кръг на английската Висша лига.

В герой за "червените дяволи" се превърна шотландецът Скот Мактоминей, отбелязал и двете попадения за тима си.

Манчестър Юнайтед можеше да поведе рано-рано, но Бруно Фернандеш пропусна дузпа в 9-ата минута. Десет по-късно Мактоминей откри резултата с удар от воле в долния ляв ъгъл на вратата.

След гола Челси упражни натиск и имаше претенции за дузпа в 25-ата минута за падане на Рахим Стърлинг в наказателното поле.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Последваха пропуски на Скот Мактоминей, Николас Джаксън и Михайло Мудрик.

В края на първото полувреме Коул Палмър успя да изравни след пас на Мудрик (1:1).

Николас Джаксън и Алехандро Гарначо пропуснаха по една възможност за двата тима след почивката, за да се стигне до 69-ата минута, в която Мактоминей се разписа за 2:1.

До края Манчестър Юнайтед потърси и трети гол, но Алехандро Гарначо пропусна две възможности.

Челси пък беше на сантиметри от равенството в 90ата минута, когато ударът с глава на Армандо Броя срещна гредата.

Манчестър Юнайтед е на шесто място в класирането с 27 точки, докато Челси е десети с 19.