Бившият селекционер на националния отбор на България Ясен Петров дебютира със загуба начело на китайския Циндао Хайню. В първия кръг на шампионата тимът на Пловдивския Джанини отстъпи с 0:2 като гост на Ченгду Ронгченг.

Бразилецът Андриго даде аванс на домакините в 30-ата минута, а в последната минута на мача Янг Ли оформи крайния резултат.

Следващият мач на тима на Циндао Хайню е на 8 март от 13:35 часа българско време. Тогава е домакинската среща с Чанчун Ятай.

Както е известно, на 22 декември БЛИЦ първи съобщи, че Ясен Петров поема Циндао Хайню. Три дни по-късно клубът от китайския елит официално представи българския специалист.

55-годишният Петров е познато име в китайския футбол. Той е бивш треньор на Бейдзин Ентърпрайсис, Хенан и Шъдзяджуан. Бившият халф по време на кариерата си като футболист игра за Ухан и Нандзин.