Нидерландия победи Латвия с 1:0 като гост в двубой от група G на битката за Мондиала в Катар догодина.

Дави Клаасен даде аванс на нидерландците в 19-ата минута, след като беше най-добре пласиран след корнер и насочи топката в мрежата. До края на полувремето нямаше други реални положения за гол и резултатът се запази.

Десет минути след подновяването на играта Коди Гакпо можеше да удвои резултата, но стреля на сантиметри над напречната греда.

Десет минути преди края и Воут Вегхорст  пропусна да отбележи втори гол.

В другите две срещи от група G - Турция и Норвегия завършиха при 1:1, а Гибралтар падна с 0:3 от Черна гора. В класирането нидерландците са лидер с 16 точки, следвани от Норвегия с 14, Турция с 12, Черна гора с 11, Латвия с 5 и на последната позиция Гибралар с 0.