Нигерия срази Камерун с 2:0 в Абиджан и се класира за четвъртфиналите на Купата на африканските нации в Кот д'Ивоар. Нападателят на Аталанта Адемола Луукман (36, 90) се превърна в герой за "супер орлите", а голмайсторът на Наполи и футболист №1 на Африка за 2023 година Виктор Осимен асистира за първото попадение.

Нигерийците стигнах до гол още в 9-ата минута чрез. Семи Аджайи, но след намесата на ВАР се оказа, че има засада и попадението не беше зачетено. Все пак в 36-ата минута Виктор Осимен асистира на Луукман, който се разписа за 1:0.

След почивката Нигерия продължаваше да има инициативата и в 56-ата минута Луукман стреля опасно от пряк свободен удар, но над напречната греда.

Камерун направи всичко възможно по силите си да стигне до изравняването, но в последната 90-а минута Нигерия се възползва на контраатака и сложи точка на спора с втори гол. Калвин Баси комбинира с Луукман, който преодоля съперник и оформи крайния резултат.

На четвъртфиналите нигерийците ще се изправят срещу тима Ангола, елиминирал Намибия след успех с 3:0 в първия осминафинал от надпреварата.