Българският национал Николай Михайлов и резервата Брайън Руис се превърнаха в герои за Твенте при победата с 2:1 над шампиона Аякс в мач за Суперкупата на Холандия.

Аякс доминираше през първото полувреме и Ники Михайлов направи някои впечатляващи спасявания, но Твенте откри резултата в 21-ата минута. Марк Янко бе точен от дузпа, отсъдена за фаул на Тео Янсен срещу Лус де Йонг.

Тимът от Енсхеде, който е носител на Купата на страната, остана с 10 души в началото на второто полувреме. Стивън Берхуис получи втори жълт картон, а в 54-ата минута Тоби Алдерверелд изравни с далечен удар.

В 68-ата минута Руис донесе успеха на Твенте. Той проби по дясното крило и простреля Кенет Вермеер с фалцов удар. По този начин тимът от Енсхеде спечели първия си трофей под ръководството на Ко Адриаансе, който замени Мишел Прюдом през това лято./БЛИЦ