Утрехт загуби катастрофално у дома от Твенте с 2:6 в среща от 15-ия кръг на холандската Ередивизи. Вратарят на българския национален отбор Николай Михайлов бе титуляр за гостите от Енсхеде, като за 90 минути допусна две попадения.

Капитанът на Твенте Петер Висгерхоф откри резултата още в 9-ата минута, а 4 по-късно Ола Джон удвои. Вилем Янсен направи в 47-ата минута резултата класически – 0:3. След почивката отново Янсен в 58-ата минута се разписа за 0:4. Ола Джон също вкара втори гол в мача в 64-ата минута за 0:5. В 68-ата минута домакините вкараха почетно попадение чрез Франк Демуг, а 4 по-късно Бовенберг реализира за 2:5. Крайното 2:6 пък оформи Бергуи в 83-ата минута.

След успеха Твенте си остана на трето място във временното класиране с актив от 30 точки, на 4 зад лидера АЗ Алкмаар. Домакините от Утрехт пък са 13-и с 16 пункта, на 4 от зоната на изпадащите.