Един от фаворитите за титлата в Холандия - Твенте, изненадващо се препъна при гостуването си на непретенциозния Ден Хааг. Мачът завърши 1:1, като домакините поведоха още в 6-ата минута с гол на бившия полски национал Еби Смоларек. В 62-ата минута Глинор Плет изравни. Вратарят на националния ни отбор Николай Михайлов не игра за Твенте, тъй като продължава да лекува травма. Двубоя за тима от Енсхеде пропуснаха още Люк Де Йонг и Дени Ландзаат.

Твенте изпусна важни точки към борбата за титлата. АЗ Алкмаар е лидер с 53 точки, но днес приема Валвайк. Втори е Твенте с 52, трети и четвърти са Аякс и ПСВ Айндховен с 52 и 52 точки, като днес е дербито между двата тима от 17:30 часа българско време./БЛИЦ