Българският национал Божидар Краев и съотборниците му във Фамаликао продължиха разочароващото си представяне, записвайки трета поредна загуба в първенството на Португалия. С нов треньор начело - Жорже Силас, тимът отстъпи у дома с 0:2 на Морейрензе в среща от 17-ия кръг.

Краев започна титуляр, но бе заменен на полувремето след неубедителни изяви преди почивката.

И двете попадения за Морейрензе паднаха през първата част. В 24-ата минута Рициели си вкара автогол, а в 45-ата Ян също се разписа - 0:2.

След загубата Фамаликао остава в зоната на изпадащите, заемайки 16-ата позиция с 14 точки. Морейрензе излезе осми с 21. Лидер е Спортинг (Лисабон) с 42 точки и мач по-малко от преследвачите си Порто и Спортинг (Брага).