Расинг (Сантандер) удържа 0:0 като домакин на Реал (Мадрид) в една от най-интересните срещи на петия кръг в испанската Примера дивисион. Така „белият балет” спря серията си от 8 поредни победи срещу съперника и направи нова грешна стъпка в борбата за титлата още в началото на шампионата. През уикенда „кралският клуб” падна с 0:1 при гостуването си на Леванте.

Първото полувреме премина при териториално и игрово предимство за "кралския клуб", който обаче така и не успя да създаде чисто голово положение. Домакините опитваха да изненадат столичани с епизодични удари от далечно разстояние, но и Икер Касияс не бе затруднен сериозно. В самия край на полувремето Кристиано Роналдо пробва удар от воле, но не успя да намери топката добре с левия крак и тя премина покрай вратата.

Веднага след почивката Расинг бе много близо до откриването на резултата, но ударът на Оскар Серано бе избит с вещина от Икер Касияс. В 56-ата минута влезлият като резерва Анхел Ди Мария нанесе опасен удар от около 25 метра, но вратарят на Тоно изби в корнер. В 69-та минута Реал Мадрид получи правото да изпълни пряк свободен удар в много добра позиция, но изстрелът на Роналдо срещна стената. Последва добавка на Шаби Алонсо, но топката премина доста в страни от целта. До края на мача Реал (Мадрид) направи всичко възможно по силите си да стигне до победата, но така и не успя да отбележи гол.

В друга среща от кръга Атлетико (Мадрид) затвърди успешната си форма и разби като домакин Спортинг (Хихон) с 4:0, като два от головете бяха дело на Радамел Фалкао (72 и 81), а по веднъж се разписаха Лора (27-автогол) и Домингес (68). Звезьдната селекция на Малага пък победи Атлетик (Билбао) с 1:0 след гол на Санти Касорла (62). Леванте пък спечели с 2:1 при гостуването си на новака Райо Валекано.

Атлетико (Мадрид) – Спортинг (Хихон) 4:0
1:0 Лора (27-автогол), 2:0 Алваро Домингес (68), 3:0 Радамел Фалкао (72), 4:0 Радамел Фалкао (81)