Носителят на Купата на Германия Байерн се класира за четвъртфиналите на турнира, след като се наложи с 6:3 над Щутгарт като гост. Това бе вторият мач между двата тима в разстояние на три дни, след като в неделя баварците спечелиха с 5:3.

Мирослав Клозе се появи в игра като резерва през първото полувреме и вкара два гола в първия си мач след контузия на коляното. Андреас Отъл, Марио Гомес, Томас Мюлер и Франк Рибери също бяха точни за Байерн. Павел Погребняк се разписа на два пъти за Щутгарт, който завърши мача с 9 души.

Три втородивизионни клуба се класираха за следващата фаза на турнира, след като отстраниха елитни отбори. Енерги (Котбус) се наложи с 3:1 над Волфсбург, а Дуисбург победи Кьолн с 2:1. Айнтрахт (Франкфурт) отстъпи на Алемария след изпълнение на дузпи 3:5 (1:1 след продължения)./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, КУПА НА СТРАНАТА, 1/8-ФИНАЛИ
От 21 декември (вторник)

На 22 декември (сряда)
Волфсбург (І) – Енерги (ІІ) 1:3
0:1 Нилс Петерсен (2), 0:2 Джиай Шао (40), 0:3 Нилс Петерсен (43), 1:3 Един Джеко (56)

Кьолн (І) – Дуисбург (ІІ) 1:2
0:1 Щефан Майерхофер (3), 0:2 Юлиан Кох (76), 1:2 Симон Тероде (84)

Щутгарт (І) – Байерн (І) 3:6
0:1Андреас Отъл (6), 0:2 Марио Гомес (8), 1:2 Павел Погребняк (33), 2:2 Павел Погребняк (45), 2:3 Мирослав Клозе (52), 3:3 Матийо Делпиер (77), 3:4 Томас Мюлер (81), 3:5 Мирослав Клозе (86), 3:6 Франк Рибери (90)

Алемания (ІІ) – Айнтрахт (Франкфурт) (І) 5:3 след дузпи
(0:0 в редовното време, 1:1 след продължения)
1:0 Марко Хогер (93), 1:1 Мартин Фенин (99)
При дузпите: 1:0 Мануел Юнглас, 1:1 Мартин Фенин, 2:1 Тимо Ахенбах, Александър Майер - пропуска, 3:1 Торгай Арслан, 3:2 Кайо, 4:2 Томас Щеле, 4:3 Йоанис Аманатидис, 5:3 Бенямин Ауер