Нов жесток бой стана причина за забавяне на началото на втори пореден мач на Олимпик (Лион) в рамките на само три дни. Така срещата между Бастия и „хлапетата”: започна с близо час закъснение.

Играчите на гостуващия тим от Лион бяха нападнати от феновете на Бастия преди началото на мача между двата тима от 29-ия кръг на френската Лига 1. В края на загрявката преди мача фен на тима от остров Корсика нападна холандеца Мемфис Депай от гостите. Футболистът отвърна и други фенове нападнаха резервния вратар Матийо Горжелен, за да настъпи меле, в което участваха около 50 привърженици на Бастия и всички играчи на Лион. След това футболистите на гостите се прибраха в съблекалнята.

Както е известно, в четвъртък домакинския мач на Олимпик (Лион) срещу Бешикташ от 1/4-финалите на Лига Европа също бе предшестван от бой и нахлуване на фенове на терена.Срещата все пак започна с около 45 минути закъснение и „хлапетата” обърнаха турския тим от 0:1 до 2:1 в своя полза.