Новата перла в селекцията на Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд за пореден път изригна и даде заявка за място в тима на Луис ван Гаал.

След като спаси "червените дяволи" с два гола за 2:1 и 3:1 в рамките на 10 минути при победата над Мидтиланд с 5:1 в Лига Европа - негов дебют за тима, сега 18-годишният юноша отново вкара две попадения.

Този път Рашфорд се разписа в дербито с Арсенал, а головете му бяха в рамките на 3 минути - 29' и 32'. Мачът се играе в момента, а на полувремето Юнайтед води с 2:1.

18-годишният Рашфорд започва да играе футбол на 5 години във Флетчър Рос Рейнджърс, а от 7-годишен е част от ДЮШ на Манчестър Юнайтед. Има по два мача в националния отбор на Англия до 16 и до 18 години, но все още не е дебютирал за мъжкия тим на Англия.