Новият отбор на Станимир Стоилов Астана разби като домакин Иртиш с 5:3 в пореден мач от първенството на Казахстан. След двубоя на пресконференцията за Астана се появи Григорий Бабаян, Стоилов ще влезе в ролята си от следващия мач. За Астана като резерва влезе Атанас Курдов, а за Иртиш цял мач игра Орлин Старокин.

Още до 17-ата минута домакините от Астана поведоха с 2:0 след голове на Фокси Кетевоама и Сисеро. Гостите обаче изравниха след попадения на Бакаев (б.р. - той вкара и срещу "Левски" миналото лято) и Дудченко. Кояшевич изведе Астана отново напред в резултата за 3:2, но Тотай изравни за 3:3. До края на двубоя домакините нанизаха още два гола, Сисеро се разписа в 62-ата минута и Джолпчиев в добавеното време. Асистенцията за последния гол бе на Курдов.

След 17 кръга в Казахстан лидер е Актобе с 35 точки, Астана е с 30, колкото има и Кайрат. Иртиш е осми с 21 точки.