Новият треньор  на Лудогорец Валдас Дамбраускас е водил тежки битки със Станимир Стоилов, който също беше вариант за треньорския пост на разградчани. След като преговорите с Мъри удариха на камък на финалната права, деветкратните шампиони прибягнаха до друг вариант и назначиха литовеца за наставник на тима.

Дамбраускас и Мъри са съперници през юли 2016 година в пресявките за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. Тогава литовецът е начело на Жалгирис, а Стоилов – на Астана.

Първата среща завършва 0:0, а реваншът в Казахстан е много интересен. В 90-ата минута резултатът е 1:1, което задоволява гостуващия тим. Във втората минута на добавеното време обаче Марин Аничич отбелязва скъпоценния гол за Астана за крайното 2:1, което го изпраща напред в турнира.

Като треньор на Жалгирис Дамбраускас се е изправял и срещу Лудогорец. В първия мач тимът му печели с 2:1, но на реванша в Разград е разбит с 1:4.