Авторът на скандалния гол за победата на Швейцария срещу България Фабиан Рейдер в европейска квалификация при младежите призна, че е бил в засада в 56-ата минута, когато се разписа за крайното 1:0, пише srf.ch.

Минути след края на срещата Рейдер говори пред медиите и каза, че голът му не е съвсем чист. 'Честно казано, мисля, че бях в засада. Въпреки това голът ми бе признат", заяви 20-годишният полузащитник.

Треньорът му Мауро Лустринели отказа да коментира дали победният гол е редовен или не, но определи случилото се в 56-ата минута като "късмет".

"Знаехме, че ще е трудно не само заради невероятната жега. Късметът никога не идва случайно. Момчетата работиха много и заслужено победиха", обяви наставникът на Швейцария, цитиран от blick.ch.

Не само голмайсторът и треньорът на Швейцария признаха, че са победили нечестно България, но и местните медии отчитат факта, че попадението е от засада.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)