Арсенал спечели битката за второто място в крайното класиране на английската Висша лига. "Артилеристите" победиха с 4:0 у дома Астън Вила, а в същото време Тотнъм бе смазан от изпадналия вече Нюкасъл с 5:1. Така тимът на Арсен Венгер завършва със 71 точки, докато този на Маурисио Почетино остава със 70.

Оливие Жиру заби хеттрик срещу бирмингамци с попадения в 5-ата, 78-ата и 80-ата минути, а в последните секунди на срещата Марк Бън си отбеляза автогол. Арсенал бе пълен господар на терена и стигна до рутинна победа.

Далеч по-интересно бе в Нюкасъл, където "свраките" разнищиха Тотнъм. Вайналдум и Митрович дадоха преднина от два чисти гола на домакините до почивката, но след нея Ламела върна едно попадение, а Нюкасъл остана с 10 души на терена. Червен картон получи Митрович.

С човек повече обаче Тотнъм, вместо да изравни и евентуално да стигне до успех, се срина. Вайналдум, Ааронс и Янмаат забиха три пирона в ковчега на "шпорите" за крайното 5:1.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!