Резервата Шола Амеоби донесе на Нюкасъл точката в дербито със Съндърланд. Двата тима завършиха при резултат 1:1 в мач от 27 кръг на Висшата лига, а “черните котки” завършиха срещата в намален състав.

Никлас Бенднер даде аванс на гостите в 24-ата минута. Датчанинът бе точен от дузпа, отсъдена за ненужен фаул на Майк Уилямсън срещу Майкъл Търнър.

Съндърланд трябваше да играе с човек по-малко в последния половин час. Стефан Сесеньон получи червен картон за грубо нарушение срещу Шейк Тиоте.

Десет минути преди края Нюкасъл получи възможност за изравнително попадение. “Свраките” получиха право да изпълнят дузпа за фаул, след като Шола Амеоби бе съборен в наказателното поле от Фрейзър Кембъл. Вратарят Симон Миноле обаче спаси удара на Демба Ба.

В първата минута на добавеното време Амеоби донесе точката на домакините. Той прати топката в долния десен ъгъл на вратата след асистенция на Майк Уилямсън.

Нюкасъл зарази шестото си място в класирането с 44 точки, на 2 зад Челси. Спечелената точка придвижи Съндърланд на 11-о място с 34 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 27 КРЪГ
03.03.12
14:45 ч.
Ливърпул – Арсенал 1:2
0:1 Лоран Косчиелни (23-авт), 1:1 Робин ван Перси (30), 1:2 Ван Перси (90)
03.03.12
17:00 ч.
Блекбърн – Астън Вила 1:1
0:1 Чарлз Н'зогбия (34), 1:1 Дейвид Дън (85)
03.03.12
17:00 ч.
Манчестър Сити – Болтън 2:0
1:0 Гретар Стейнсон (23-авт.), 2:0 Марио Балотели (69)
03.03.12
17:00 ч.
КПР – Евертън 1:1
0:1 Ройстън Дренте (31), 1:1 Боби Замора (36)
Уигън – Суонзи 0:2
0:1 Гилфи Сигурдсон (45+2), 0:2 Гилфи Сигурдсон (55)
04.03.12
14:00 ч.
Нюкасъл – Съндърланд 1:1
0:1 Никлас Бенднер (24-дузпа), 1:1 Шола Амеоби (90+1)
Тотнъм – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 149 мача, 35 победи за Тотнъм, 39 равенства, 75 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.