Аугсбург загуби у дома от вицешампиона Борусия (Дортмунд) с 0:4 в първия кръг на 51-ия сезон в германската Бундеслига. Новото попълнение на вестфалци Пиер-Емерик Обамеянг (24, 67, 79) ознаменува дебюта си в Бундслигата с хеттрик, а четвъртият гол за гостите вкара полският национал Роберт Левандовски (87).

Срещата започна динамично с опасни положения и пред двете врати. Още в 1-ата минута новото попълнение на гостите Пиер-Емерик Обамеянг излезе на изгодна позиция, но се поколеба дали да стреля и сгреши с избора си да подаде към Роберт Левандовски, който не можа да овладее топката. В ответната атака новото попълнение на домакините Халил Алтънтоп изведе нахлуващия на скорост отдясно Хан, който обаче от малък ъгъл не успя да преодолее резервния страж на гостите Лангерак, заел мястото на наказания още от миналия сезон Роман Вайденфелер.

Постепенно играта се изравни и двата тима разиграваха предимно в центъра, след като се подредиха добре в отбрана и спираха всички опасни противникови атаки. Все пак в 24-ата минута Шмелцер от гостите нахлу по лявото крило и центрира, а нахлулият на скорост Обамеянг вкара с глава за 0:1. До края на полувремето гостите контролираха събитията на терена, но не успяха да увеличат аванса си. В 33-ата минута домакините претендираха за дузпа заради игра с ръка на Кевин Гроскройц, но такава не бе видяна от главния съдия Кнут Кирхер.

След почивката картината на терена не се промени кой знае колко до 66-ата минута, когато Марко Ройс изведе в коридор Обамеянг и габонският национал отново се разписа за 0:2 при дебюта си в Бундеслигата. До края на мача гостите се отдръпнаха в отбрана, а домакините не се възползваха от предоставената им инициатива и не успяха да вкарат поне почетен гол. Вместо това в 79-ата минута Левандовски изведе Обамеянг зад отбраната на гостите и габонецът оформи своя хеттрик за 0:3. В 86-ата минута пък гостите получиха право да изпълнят и дузпа, реализирана хладнокръвно от Левандовски за крайното 0:4.

Разгромният успех на Дортмунд не се оказа достатъчен за първото място във временното класиране, тъй като един от новаците в Бундеслигата постигна по-изразителна победа с повече отбелязани попадения.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ
09.08.13
21:30 ч.
Байерн (Мюнхен) - Борусия (Мьонхенгладбах) 3:1
1:0 Ариен Робен (12), 2:0 Марио Манджукич (16), 2:1 Данте (40-авт.), 3:1 Давид Алаба (69-д.)
10.08.13
16:30 ч.
Леверкузен - Фрайбург  3:1
1:0 Щефан Кислинг (22), 1:1 Майк Ханке (40), 2:1 Хеунг-Мин Сон (47), 3:1 Сидни Сам (52)
10.08.13
16:30 ч.
Хановер - Волфсбург 2:0
1:0 Леон Андреасен (17), 2:0 Саболч Хусти (84)
10.08.13
16:30 ч.
Аугсбург - Борусия (Дортмунд) 0:4
0:1 Пиер-Емерик Обамеянг (24), 0:2 Пиер-Емерик Обамеянг (67) , 0:3 Пиер-Емерик Обамеянг (79), 0:4 Роберт Левандовски (87-дузпа)
10.08.13
16:30 ч.
Херта - Айнтрахт (Франкфурт) 6:1
1:0 Адриан Рамос (18), 2:0 Джон Броокс (32), 2:1 Александър Майер (37-дузпа), 3:1 Сами Алагуи (58), 4:1 Сами Алагуи (60), 5:1 Адриан Рамос (71), 6:1 Рони (89)
10.08.13
16:30 ч.
Хофенхайм - Нюрнберг 2:2
1:0 Давид Абрахам (34), 2:0 Антони Модест (54), 2:1 Майк Франтц (54), 2:2 Даниел Гинцек (57)
10.08.13
19:30 ч.
Айтрахт (Брауншвайг) - Вердер  (Eвроспорт 2 България)
Баланс: 40 мача, 12 победи за Айнтрахт (Брауншвайг), 8 равенства, 20 победи за Вердер