Българският национал Александър Тонев беше обвинен в расизъм от защитника на Абърдийн Шалиъм Логън. Това е станало по време на мача между „доновете“ и Селтик в събота.

„Детелините“ се наложиха с 2:1, а Тонев започна титуляр в дебюта си за шотландския гранд. Българинът остана на терена до 71-ата минута, когато беше заменен от Нир Битон. Халфът играе за Селтик под наем от Астън Вила.

Според „Прес Асосиейшън“ през второто полувреме 26-годишният Логън се е оплакал на съдията Боби Мадън и капитана си Марк Рейнълдс. След това е информирал и мениджъра на тима Дерек Макинес.

Четвъртият рефер на двубоя Кроуфърд Алън и ръководството на Селтик също са били уведомени от треньорския щаб на „доновете“. За да вземат решение по жалбата на Абърдийн, от Шотландската футболна асоциация изчакват доклада на съдията, който трябва да бъде подаден в понеделник. От „детелините“ за момента отказват коментар по темата.