Оксер победи Лил като гост с 2:1 в най-интересния мач от кръга в Лига 1. По този начин Лил изпадна от челната четворка във Франция, а Оксер си върна шансовете да попадне в нея. Две попадения на Конту донесоха важния успех за Оксер. Той се разписа първо в 19-ата минута, но в 35-ата Хазар изравни. Конту бе точен за крайното 2:1 за Оксер в 72-ата минута.

Грандът ПСЖ продължава да разочарова феновете си. Насред Париж домакините бяха тотално надиграни от Олимпик Марсилия и загубиха с 0:3. Хатем Бен Арфа откри в 15-ата минута, а Лучо Гонсалес и Беноа Шейру добавиха още два гола за Марсилия. Парижани са на 12-о място с 33 точки, а Марсилия е с 48 точки на четвърто място – само на точка от Лион, и на три от върха./БЛИЦ