Олимпиакос победи Арсенал с 3:1 в среща от последния шести кръг в Група “F” на Шампионската лига, но това се оказа недостатъчно за класиране на осминафиналите. Успехът на Марсилия в Дортмунд от същата група изхвърли гърците от най-комерсиалния турнир и го прати в Лига Европа напролет. Арсенал, който вече си беше осигурил първото място, игра без редица титуляри.

Домакините поведоха още в 16-ата минута, когато Рафик Джебур получи пас зад защитата на Арсенал, след което финтира вратаря Фабиански и от малък ъгъл вкара за 1:0. Малко след това Фабиански получи контузия и бе заменен принудително от Вито Маноне. Резервата сгреши фатално в 36-ата минута, когато подари топката на Давид Фустер, който от своя страна се възползва от подаръка и реализира за 2:0.

След почивката в 57-ата минута Маруан Шамак даде извеждащ пас към израелския национал Йоси Бенаюн, който от 15 метра намали на 2:1 и върна интригата в мача. „Артилеристите” обаче нямаха сили за нов гол, но допуснаха нов такъв в 89-ата минута, когато Франсоа Модесто оформи крайното 3:1.

В този момент феновете на Олимпиакос се радваха, защото Дортмунд водеше с 2:1 на Марсилия и този резултат пращаше гръцкия тим в следващия етап. Няколко минути по-късно обаче в Марсилия стигна до пълен обрат и се класира напред за сметка на Олимпиакос, който с актив от 9 точки зае третото място в крайното класиране на Група “F” и ще продължи участие в Лига Европа през пролетта. Арсенал бе спечелил групата още в миналия кръг, когато събра актив от 11 точки.

ГРУПА “F”
1:0 Рафик Джебур (16), 2:0 Давид Фустер (36), 2:1 Йоси Бенаюн (57), 3:1 Франсоа Модесто (89)

Атина, “Георгиос Караискакис”
Съдия: Алберто Ундиано Майенко (Испания)

Олимпиакос: 42.Мегиери, 4.Мелберг, 3.Модесто, 20.Холебас (37 – 31.Орбайс), 21.Пападопулос , 23.Маркано, 35.Торосидис, 2.Маниатис, 19.Давид Фустер (64 – 93.Абдун), 14.Миралас, 10.Джебур (90+1 – 6.Папазоглу)

Арсенал: 21.Фабиански (25 – 24.Маноне), 20.Джуру, 18.Скилачи, 5.Вермаелен, 11.Андре Сантос (51 – 49.Микуел), 30.Бенаюн, 23.Аршавин, 39.Коклен (67 – 7.Росицки), 15.Оклейд-Чембърлейн , 26.Фримпонг , 29.Шамак