Олимпиакос затвърди ролятата си на тотален доминатор в гръцкия футбол. "Червено-белите" победиха вечния враг Панатинайкос с 3:0 в голямото дерби от 7-ия кръг на Суперлигата. С успеха Олимпиакос се откъсна със 7 точки пред "детелините" във временното класиране. Иван Иванов беше групата на Панатинайкос, но така и не се появи в игра.

Защитникът Ботиа откри след удар с глава в 21-ата минута. Само пет минути по-късно Тарик Елионуси направи безпомощен стража на ПАО Люк Стийл за 2:0. Секунди преди почивката Идейе Браун реши всичко, разписвайки се за 3:0. До края на мача Кристиан Ледесма пропусна дузпа за Панатинайкос.
Загубата е втора за ПАО и тимът на Андреа Страмачони вече има само точка преднина пред Янина и Паниониос на второто място.