Съперникът на Лудогорец във втория квалификационен кръг на Шампионска лига - Олимпия (Любляна), загуби с 1:2 при гостуването на Копер на старта на новия сезон в Словения. Първият мач между българския и словенския шампион в идната сряда на „Хювефарма Арена“ в Разград от 21:45 часа.

Новият треньор на Олимпия Марсел Ратник запази някои основни играчи, като ги остави на резервната скамейка, а това се отрази на играта на тима.

През първата част „змейовете“ имаха териториално надмощие, но не създадоха сериозни голови положения. Най-близо до попадението беше Иван Посавец малко преди почивката, но той не намери целта.

В 58-ата минута домакините поведоха в резултата. Бившият футболист на Олимпия Ник Омладич центрира от корнер, а Нардин Мулахусейнович прати топката в мрежата на шампионите.

Малко преди изтичането на редовното време Копер удвои преднината си чрез Тимоти Нкада, а в добавеното време Свит Сешлар намали изоставането на гостите, но вече бе късно да се търси нещо повече в този мач.