ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Крум Савов в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Шампионът Лудогорец размаза 10 от Етър с 5:0 в мача между двата тима от втория кръг на efbet Лига. Срещата беше юбилейна за разградчани - №400 за тима в родния футболен елит (279 победи, 81 равенства, 40 загуби). Аслак фон Витри (18) даде преднина на "орлите" с топовен изстрел, а 37-ата минута "болярите" останаха с човек по-малко на терена. Георги Ангелов бе изгонен след нарушение срещу Бърнард Текпетей. През втората част Доминик Янков (46), на два пъти Бърнард Текпетей (49, 57) и Фрако Русо (72) с нов шедьовър в мача оформиха крайния резултат.

Домакините имаха инициативата през първата част и бе въпрос на време да материализират превъзходството си. В 13-ата минута разбъркване в наказателното поле на Етър доведе до два удара. Първо Текпетей опита да вкара, а след това и Доминик Янков, но Пламен Димов се намеси и блокира ударите. Три минути след това Текпетей създаде най-сериозни проблеми на отбраната на гостите. Той стреля по земя от дистанция, а Мартин Величков бе длъжен да се намеси и да избие в корнер. В 17-ата минута Серджио Падт трябваше да се намесва, за да спаси първия точен удар на гостите, а секунди по-късно Аслак Фон Витри напредна с топка в крака и нанесе топовен изстрел извън наказателното поле, вкарвайки за 1:0.

Лудогорец продължи да играе с настроение и да създава положения пред вратата на "болярите". В 23-ата минута  Аслак фон Витри проби отдясно и нахлу в пеналтерията на "болярите". Той потърси с пас по земя новото попълнение на "орлите" Квадво Дуа, който опита да отиграе с пета, но прати топката покрай вратата.

В 37-ата минута Текпетей бе изведен с прекрасен пас зад защитата на "болярите". Той бе съборен на ръба на наказателното поле от Георги Ангелов, който получи директен червен картон. Ситуацията бе прегледана с ВАР за евентуална засада на Текпетей, но такава нямаше и Етър остана с човек по-малко на терена. Квадво Дуа изпълни прекия свободен удар, но прати топката над напречната греда. Две минути преди края на първото полувреме Доминик Янков също опита с изстрел извън пеналтерията, но защитник блокира удара и топката излезе в корнер, след който Хайстер стреля неточно към вратата на Мартин Величков.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Секунди след почивката Доминик Янков получи и навлезе в наказателното поле, а след това прати хубав диагонален удар в долния десен ъгъл на Мартин Величков за 2:0. В 49-ата минута Текпетей пусна към Сон по левия фланг. Той пък на свой ред прати остро подаване в наказателното поле, а след разбъркване топката стигна отново до Бърнард Текпетей, който я прати в мрежата на "болярите" за 3:0. Три минути след това Сон бе намерен на далечната греда, а той опита да пусне пас към свой съотборник. Топката обаче срещна ръката на Крум Стоянов и Волен Чинков отсъди дузпа, която бе пропусната от новото попълнение Квадво Дуа. Неговия изстрел от бялата точка прати топката в напречната греда.

В 57-ата минута Спас Делев прати остро центриране в наказателното поле, а там до топката стигна Бърнард Текпетей, който с глава вкара за 4:0. При попадението ганаецът изпита болка и остана на земята, но все пак продължи игра, но малко след това бе заменен.

След пропуски на Спас Делев в 69-ата минута се стигна и до пети гол за домакините три минути по-късно, когато изчистена топка от страна на Етър стигна до свободния Франко Русо, който от далечна дистанция вкара още едно красиво попадение в мача.

В 84-тата минута Нонато беше изведен в наказателното поле. Полузащитникът опита да изненада вратаря на Етър с мощен удар от малък ъгъл, но Величков успя да спаси.

Така Лудогорец записа първа победа за сезона, а Етър допусна второ поражение след завръщането си в елита.

ЛУДОГОРЕЦ - ЕТЪР 5:0
1:0 Аслак фон Витри (18), 2:0 Доминик Янков (46), 3:0 Бърнард Текпетей (49), 4:0 Бърнард Текпетей (57), 5:0 Франко Русо (72)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6 - Домакините очаквано започнаха по-активно и владеят повече топката, но не създават голови ситуации.
13 - Първо Текпетей опита да вкара, а след това и Доминик Янков, но и двата шута бяха блокирани от Пламен Димов.
15 - Текпетей стреля коварно по земя от сериозна дистанция. Топката беше насочена много добре в долния ляв ъгъл на вратата, но Мартин Величков успя да реагира и изби в корнер.
17 - Серджио Падт отрази първия точен удар за гостите.
18 - ГОООЛ за Лудогорец! Аслак фон Витри получи свободно пространство, напредна с топка в крака и изпробва късмета си с плътен удар, пращайки топката под напречната греда за 1:0.
23 - Аслак фон Витри проби по фланга и потърси новото попълнение Квадво Дуа. Нападателят пробва елегантно с пета да вкара, но топката премина на сантиметри покрай левия страничен стълб на вратата на гостите.
40 - ВАР потвърди решението на Волен Чинков да изгони Георги Ангелов от гостите с директен червен картон за нарушение срещу Бърнард Текпетей три минути по-рано.
43 - Марсел Хайстер стреля опасно от дистанция и топката премина на сантиметри покрай вратата.
45+1 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
46 - ГОООЛ за Лудогорец! Мартин Моран загуби топката в центъра на терена. Доминик Янков овладя и се впусна в самостоятелен пробив, преодоля Георги Александров и с прецизен диагонален удар по земя прати топката в мрежата за 2:0.
49 - ГОООЛ за Лудогорец! Сон центрира остро по земя, защитник застана на пътя на топката, която стигна до Бърнард Текпетей, който от близка дистанция вкара за 3:0.
52 - ДУЗПА за Лудогорец! Сон бе намерен на далечната греда, а той опита да пусне пас към свой съотборник. Топката обаче срещна ръката на Крум Стоянов и Волен Чинков отсъди дузпа.
53 - Новото попълнение Квадво Дуа пропусна от бялата точка, след като топката срещна напречната греда и не влезе във вратата.
57 - ГОООЛ за Лудогорец! Спас Делев прати остро центриране в наказателното поле, а там до топката стигна Бърнард Текпетей, който с глава се разписа за 4:0.
69 - Рик Джонатан разтегли към Спас Делев. Крилото на Лудогорец овладя на гърди, след което стреля от средна дистанция – право в ръцете на Величков.
72 - ГОООЛ за Лудогорец! Франко Русо получи топката пред наказателното поле и бомбен шут вкара още един красив гол в мача за 5:0.
84 - Нонато получи в наказателното поле и опита от малък ъгъл да преодолее стража на Етър, който бе заел добра позиция и спаси.
86 - Спас Делев пробва късмета си с изстрел от сериозна дистанция, който обаче не намери целта.
90+4 - Край на мача! Лудогорец размаза Етър с 5:0 за първа победа през сезона в елита.

Лудогорец: 1. Серджио Падт - К, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак фон Витри (7388. Тодор Неделев), 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей (617. Рик Джонатан), 44. Марсел Хайстер (4617. Сон), 64. Доминик Янков (6120. Нонато), 77. Кайо Видал (4690. Спас Делев), 82. Иван Йорданов
Резерви: 68. Умут Хабил, 7. Рик Джонатан, 17. Сон, 20. Нонато, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 17. Франциско Гомес, 20. Густаво Сантана, 32. Игор Пластун, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев
Треньор: Ивайло Петев

Етър: 22. Мартин Величков, 15. Георги Ангелов , 4. Георги Александров, 6. Пламен Димов , 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов – К (6828. Николай Янков), 8. Мартин Моран (7677. Мартин Николов), 29. Янко Ангелов, 10. Денислав Ангелов (6819. Хавиер Бетегон), 70. Димо Бакалов (552. Валери Христов), 9. Мартин Тошев (5526. Мариян Иванов)
Резерви: 1. Ангел Мартинов, 2. Валери Христов, 14. Ивайло Димитров, 26. Мариян Иванов, 77. Мартин Николов, 28. Николай Янков, 19. Хавиер Бетегон, 24. Шахредин Букхолда, 17. Атанас Атанасов
Треньор: Емануел Луканов

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР