Осасуна се наложи над Атлетик (Билбао) с 2:0 на „Естадио ел Садар“ в двубой от 36-ия кръг в испанската Ла Лига. Двете попаденията за домакините от Памплона дойдоха през второто полувреме, а техните автори бяха Анде Будимир (50) и Лукас Торо (78).

През първото полувреме двата отбора не достигнаха до чисто положение пред някоя от двете врати, а баските имаха повече удари, които обаче не бяха достатъчно прецизни.

След почивката Осасуна натисна и в 50-ата минута Йон Монкайола центрира в наказателното поле, където Анте Будимир засече топката във вратата на гостите за 1:0. Шест минути по-късно Атлетик можеше да изравни, но вратарят Айтор Фернандес спаси удар на Айер Сарага от границата на наказателното поле към долния десен ъгъл.

Ез Абде проби през центъра в 77-ата минута и опита късмета си от далечна дистанция, но топката се удари в левия страничен стълб. Минута по-късно памплонци удвоиха аванс си. Аймар Орос намери Лукас Торо на стрелкова позиция, а халфът не се поколеба да прати топката за втори път във вратата на Хулен Агиресабала.

След този успех Осасуна събра актив от 50 точки и вече е на 7-о място, което дава право на участие на отбора в евротурнирите в следващия сезон. Атлетик Билбао пък е на 8-о място със същия актив.

ОСАСУНА - АТЛЕТИК (БИЛБАО) 2:0
1:0 Анте Будимир (50), 2:0 Лукас Торо (78)

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!