Тотнъм постигна труден домакински успех над Суонзи в мач от втори кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата дойде в 58-ата минута, когато Роберто Солдадо се разписа от дузпа. Интересното е, че в миналия кръг Тотнъм победи с 1:0 Кристъл Палас, като и тогава единственото попадение бе от дузпа.

Тотнъм бе по-активния тим на терена, но трудно стигаше до чисти голови положения. "Лебедите" пък залагаха на контри, които на няколко пъти застрашиха вратата на "шпорите".

В 21-ата минута Кайл Уокър напредна по десния фланг, центрира в наказателното поле, след което капитанът на Суонзи Ашли Уилямс с глава нацели гредата на собствената си врата. В 34-ата минута отново Уокър проби добре по десния фланг, след което върна към Муса Дембеле, но неговият изстрел бе спасен от Ворм.

В 58-ата минута "шпорите" получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение на Шелви срещу Таунзенд. Солдадо бе точен от бялата точка - 1:0.

Това се оказа и единственото попадения в мача, но то бе достатъчно за това Тотнъм да се поздрави с втори пореден успех от началото на новия сезон във Висшата лига.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 2 КРЪГ
24.08.13
14:45 ч.
Фулъм – Арсенал 1:3
0:1 Оливие Жиру (14), 0:2 Лукас Подолски (41), 0:3 Лукас Подолски (68), 1:3 Дарън Бент (77)
24.08.13
17:00 ч.
Сток Сити – Кристъл Палас 2:1
0:1 Маруан Шамах (31), 1:1 Чарли Адам (58), 2:1 Райън Шоукрос (52)
Саутхемптън – Съндърланд 1:1
0:1 Емануеле Джакерини (3), 1:1 Хосе Фонте (88)
Кардиф – Манчестър Сити 3:2
0:1 Един Джеко (52), Арон Гунарсон (60), 2:1 Фрейзър Кембъл (79),  3:1 Фрейзър Кембъл (79), 3:2 Алваро Негредо (90+2)
Манчестър Юнайтед – Челси (Нова ТВ)
Баланс: 142 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 41 победи за Челси

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.