ПАОК Солун спечели с 2:0 при визитата си на Ламия в мач от 26-ия кръг на гръцката Супер Лига и задминаха на първата позиция шампиона АЕК Атина, който по същото време завърши 3:3 с Арис в Солун.

Бразилският нападател Тайсон (71) вкара първия гол за „орлите“ след асистенция на французина Соуалихо Мейте. Четири минути след това Кирил Десподов влезе като резерва за гостите на мястото на сърбина Андрия Живкович, а в добавеното време ганаецът Абдул Баба (90+2) оформи крайния резултат след пас на Брандън Томас.

След успеха си ПАОК има 60 точки на първото място, изпреварвайки шампиона АЕК, който е с една по-малко след допуснатия изравнителен гол от дузпа срещу Арис в седмата минута от добавеното време на мача Солун.

Олимпиакос победи Волос с 2:0 и събра 57 точки на третото място, докато Панатинайкос падна до четвъртата позиция с 56 точки след равенство 2:2 с ОФИ Крит в Ираклион.