Парагвай удари участника на Световното първенство Камерун с 2:1 в контрола, играна в австрийското градче Куфщайн. Това е втора контрола за седмица за африканците, като преди три дни победиха с 2:0 Македония.

Оскар Ромеро откри резултата за Парагвай още в 4-ата минута, а голямата им звезда Роке Санта Круз направи 2:0 в 68-ата след асистенция на Алонсо. Щурмът на “неукротимите лъвове” стигна само до почетно попадение, което беше дело на Чупо-Мотинг четвърт час преди края.
В 87-ата минута Камерун можеше да се добере до равенството, но Мохамаду Идрису (Кайзерслаутерн) пропусна отсъдената дузпа.
За тима на Фолкер Финке не игра голямата звезда Ето'о, а Алекс Сонг се появи на терена в средата на второто полувреме, но не успя да помогне на тима си да избегне загубата.

"Непобедимите лъвове" ще изиграят още две контроли до началото на Мондиала - с Германия и Молдова.

Африканският тим е в група "А" в компанията на домакина Бразилия, Мексико и Хърватия.