Парма победи Каляри с 2:1 на своя „Енио Тардини” и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия. Там „дуковете” ще срещнат победителя от двойката Ювентус-Верона.

Още в 13-ата минута Парма трябваше да прави принудителна смяна, тъй като новопривлеченият албански бранител Анди Лила получи контузия в прасеца и бе заменен от бразилеца Лукас.

В последната минута на първата час топката беше центрирана от пряк свободен удар, а в наказателното поле на гостите, където играч на Парма я отклони към Габриел Палета, който с ножичен удар вкара за 1:0.

След почивката Каляри изравни чрез появилия се в 56-ата минута Марко, който бе точен за 1:1 в 69-ата минута. „Дуковете” обаче стигнаха до успеха в 84-ата минута, когато Андреа Рисполи отчая Коломби за крайното 2:1.