Болоня загуби у дома от Милан с 1:3 в среща от втория кръг на италианската Серия „А”. Успехът бе първи за „росонерите” този сезон, след като те отстъпиха в първия кръг на свой терен срещу новака Сампдория.

В герой за Милан при визитата в Болоня се превърна привлеченият от градския съперник Интер Джампаоло Пацини, който реализира хеттрик и донесе победата на тима си.

Мачът започна с натиск на „росонерите” и още в 16-ата минута те поведоха в резултата, след като Джампаоло Пацини изпълни хладнокръвно дузпа за 0:1. Малко преди края на полувремето домакините също получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. В 42-ата минута италианският национал Алесандро Диаманти се разписа от бялата точка за 1:1.

След почивката играчите на Болоня устискаха равенството до 77-ата минута, когато Пацини реализира втория си гол в мача за 1:2. Пет минути преди края Пацини оформи своя хеттрик и крайното 1:3.

Така Милан записа първи три точки в актива си, а Болоня е с две поредни загуби от началото на сезона.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 2 КРЪГ
01.09.12
19:00 ч.
Торино - Пескара 3:0
1:0 Алесандро Сгрин (34), 2:0 Матео Бриги (58), 3:0 Роландо Бианки (62)
01.09.12
21:45 ч.
Болоня - Милан 1:3
0:1 Джампаоло Пацини (16-дузпа), 1:1 Алесандро Диаманти (42-дузпа), 1:2 Джампаоло Пацини (77), 1:3 Джампаоло Пацини (85)
Баланс: 14 мача, 6 победи за Сампдория, 6 равенства, 2 победи за Сиена

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК