Треньорът на Барселона Пеп Гуардиола се извини на феновете на Осасуна за забавянето на началото на мача между двата тима. "Каталунците" трябваше да пътуват до Памплона с влак и пристигнаха в града минути преди началото на мач. Срещата се забави с 45 минути, а гостите спечелихa с 3:0.

"Не ни притеснявaше пътуването с влак, тъй като вече ни се е случвало да пътуваме дори 14 часа за мач от Шампионската лига. Просто от федерацията ни бяха казали, че ако не можем да осигурим самолет, срещата няма да се играе, а след това изведнъж си смениха мнението и трябваше спешно да търсим някакво решение. Ние решихме да пътуваме с влак, тъй като не искахме да рискуваме да загубим три точки. По медиите чух доста неверни неща по този повод, но щом журналистите искат да заблуждават хората, така да бъде. Аз обаче държа да се извиня на феновете на Осасуна, които бяха принудени да чакат доста време началото на мача. Иначе съм много доволен от резултата в срещата и поздравявам моите играчи за добрата игра", заяви Гуардиола./БЛИЦ