Риека и Динамо (Загреб) завършиха 1:1 в голямото дерби от хърватското първенство. Начело на гостите е бившият селекционер на нашия национален отбор Ивайло Петев. След ремито Риека продължава да е лидер във временното класиране с 69 точки, Динамо е на второ място с 65. Двата тима ще определят шампиона.

Домакините поведоха в 68-ата минута с гол на Франко Андриашевич. Столичният гранд обаче не се предаде и се добра до изравнително попадение в 87-ата минута. Негов автор беше Ел-Арби Хилал Судани.

До края на шампионата остават девет кръга. Динамо Загреб има 18 титли на Хърватия и е шампион 11 пъти поред – от 2006-та до момента.

Любопитното е, че последната загуба на Динамо в първенството е на 18 септември 2016 година - именно от Риека с 2:5. Точно този двубой доведе до уволнение в Динамо и назначението на Ивайло Петев. Под негово ръководство отборът постигна забележителните 14 победи и 4 равенства.