Ветеранът Клаудио Писаро вкара гол за Вердер при домакинското равенство 1:1 срещу Майнц в мач от 27 кръг на Бундеслигата.

Гостите откриха резултата в 38-ата минута, когато Юлиан Баумгартлингер прати топката във вратата на тима от Бремен с удар от точката на дузпата след подаване на Юнус Мали.

В добавеното време на първото полувреме Писаро беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Баумгартлингер срещу Златко Юнузузович. Това беше 101-и гол за перуанеца с екипа на Вердер. Така той се изравни с Марко Боде на първото място на вечната голмайсторска ранглиста на клуба.

Със спечелената точка Вердер има актив от 28 и заема 14-о място в класирането, но е само на един пункт от зоната на изпадащите. Майнц е шести с 41 точки.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!