В Стокхолм се получи изключително оспорван двубой между отборите на Швеция и Португалия, които са смятани за топфаворитите в тази група. В крайна сметка нито Златан Ибрахимович от страна на домакините, нито пък звездата на “иберийците” Кристиано Роналдо успяха да вкарат и така да донесат трите точки за своите отбори. Така след 0:0 като краен резултат двата отбора си поделиха по точка, която може накрая да се окаже твърде важна за класирането им на Мондиал 2010.

В друга среща от група 1 Унгария успя да победи непобедимата до този момент в този квалификационен цикъл Албания с 2:0. “Маджарите” не успяха да се разпишат във вратата на гостите от Балканите през първата част, но почти веднага след почивката в 49-ата минута откриха резултата чрез Торгеле. Крайното 2:0 оформи пък Юхош в 82-ата минута на срещата.

Фаворитът Дания пък не срещна никакви затруднения в домакинството си на футболното джудже Малта и го победи с класическото 3:0. “Червеният динамит” се разправи с тима от островната държава, като Ларсен откри за 1:0 още в 9-ата минута. В 29-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа и Агер бе точен от бялата точка за 2:0. Крайното 3:0 бе оформено веднага след почивката в 47-ата минута, когато Ларсен вкара втория си гол в мача. /БЛИЦ