ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Реал Мадрид победи като домакин Сарагоса с 4:0 в мач от 10-ия кръг на Примера дивисион. Това беше успех №100 за Жозе Моуриньо начело на “белите”. В общо 133 двубоя той има 100 победи, 18 равенства и 15 загуби, след като пое тима през месец май 2010 година.

Головете за днешния успех реализираха Гонсало Игуаин (23), Анхел ди Мария (25), Майкъл Есиен (89) и Лука Модрич (90). "Белите" остават на осем точки от лидера Барселона. Реал изпревари Малага и вече е на трето място в класирането с 20 точки, пред него е Атлетико Мадрид с 25, който е с мач по-малко, и Барселона с 28.

Преди мача домакините излязоха със специални фланелки в подкрепа на контузения Марсело Виейра. В 23-ата минута Модрич центрира от корнер, Албиол стреля с глава, Роберто отрази, но на метър от голлинията необезпокояван Игуаин добави в мрежата за 1:0. Две минути по-късно Ди Мария удвои резултата след самостоятелен рейд отдясно. При първия удар вратарят отрази, но при добавката аржентинецът направи 2:0. В 27-ата и Кристиано Роналдо беше близо до попадение, но острият му изстрел мина на сантиметри от гредата.

През второто полувреме на два пъти Икер Касияс се намеси след удари на Виктор Родригес и Пако Монтаньес. В 63-ата минута Хосе Мари удари напречната греда с изстрел от 20 метра. В 68-ата минута съдиите отмениха гол на Елдер Пощига заради засада, като положението остана със сериозно съмнение. По-скоро попадението беше редовно. В 89-ата минута резервата Бензема задържа топката и даде хубав пас към Майкъл Есиен, който връхлетя и безмилостно стреля покрай вратаря за 3:0. В добавеното време и Лука Модрич отбеляза първия си гол на “Сантяго Бернабеу” след удар от дъгата, за да фиксира крайния резултат 4:0.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 10 КРЪГ
03.11.12
17:00 ч.
Малага – Райо Валекано 1:2
0:1 Пити (11), 1:1 Демикелис (49), 1:2 Пити (61)
03.11.12
19:00 ч.
Барселона – Селта 3:1
1:0 Адриано (21), 1:1 Марио Бермехо (26), 2:1 Давид Вия (27), 3:1 Жорди Алба (61)
03.11.12
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Сарагоса 4:0
1:0 Игуаин (23), 2:0 Ди Мария (25), 3:0 Есиен (89), 4:0 Модрич (90)

03.11.12
23:00 ч.
Валенсия – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 144 мача, 55 победи за Валенсия, 38 равенства, 51 победи за Атлетико (Мадрид)
04.11.12
13:00 ч.
Реал Сосиедад – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 124 мача, 48 победи за Реал Сосиедад, 33 равенства, 43 победи за Еспаньол
04.11.12
17:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Майорка
Баланс: 34 мача, 10 победи за Департиво (Ла Коруня), 14 равенства, 10 победи за Майорка
Гранада – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 36 мача, 8 победи за Гранада, 9 равенства, 19 победи за Атлетик (Билбао)
Баланс: 12 мача, 3 победи за Хетафе, 6 равенства, 3 победи за Бетис

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК