Шампионът на Азия Поханг Стийлърс спечели третото място на Световното клубно първенство, след като в малкия финал победи мексиканския Атланте с 4:3 след дузпи (1:1 в редовното време).

Бразилският нападател на корейския тим Денилсон откри резултата в 42-ата минута. Това бе неговото четвърто попадение на турнира, след двата гола срещу ТП Мазембе на четвъртфинала и гола срещу Естудиантес на полуфинала.

Рафаел Маркес изравни за Атланте веднага след почивката, а до края на редовното време нов гол не падна. Според правилата на турнира се пристъпи към изпълнението на дузпи, където корейците направиха един пропуск, а мексиканците два пъти не успяха да намерят вратата. Това донесе победата на Поханг Стийлърс и третото място в световния клубен футбол./БЛИЦ

Поханг СтийлърсАтланте 4:3 след дузпи
(1:1 в редовното време)

1:0 Денилсон (42), 1:1 Маркес (46)