Полша победи Швеция с 2:0 във финален плейоф по пътя за Световното първенство в Катар. Голове на Левандовски от дузпа в 50-ата минута и на Желински в 72-ата минута направиха разликата.

В 13-ата минута Александър Исак стреля добре към долния ляв ъгъл на вратата на Полша, но Шчесни спаси. Шест минути по-късно отново гостите създадоха сериозна опасност пред вратата на съперника чрез Форсберг, но отново полският вратар беше на ниво.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Полша отвърна с удар на Беднарек в 29-ата минута, но Олсен спаси.

Втората част започна вихрено. В 47-ата минута Кулушевски стреля отлично от границата на наказателното поле, но Шчесни спаси.

Полша получи дузпа за нарушение на Карлстрьом в наказателното поле срещу Криховяк, а от бялата точка Левандовски се разписа, за да изведе отбора си напред в резултата в 50-ата минута.

Шведите можеха да стигнат до изравняването в 59-ата минута, когато шут на Форсберг беше париран отлично от полския вратар.

В 63-ата минута Модер пробва късмета си, но Олсен не се затрудни и улови топката. Полша направи резултата 2:0 след попадение на Желински в 72-ата минута, който се възползва от грешка в отбраната на шведите, оказа се сам срещу Олсен и го прониза.

До края на двубоя нови голове не паднаха и така Полша се класира за първенството в Катар. Поляците изиграха само този мач, тъй като в полуфиналния плейоф не играха заради изваждането на Русия.

Полша - Швеция 2:0
1:0 Левандовски (50-дузпа), 2:0 Желински (72)

съставите на двата тима:

Полша: 1. Шчесни, 16. Биелик , 15. Глик, 5. Беднарек, 18. Бережински, 8. Модер  , 6. Горалски  (46 10. Криховяк) , 2. Каш, 20. Желински   (89  7. Букса) , 17. Шимански, 9. Левандовски

Швеция: 1. Олсен, 6. Аугустинсон, 4. Даниелсон (80  11. Ибрахимович), 3. Линдельоф, 2. Крафт, 10. Форсберг, 20. Олсон (80 16. Карлсон), 13. Карлстрьом (67 19. Сванберг) , 21. Кулушевски , 22. Куайсон (67 17. Еланга), 9. Исак

съдия: Даниеле Орсато (Италия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия