Българският национал Ивелин Попов игра почти цял мач за Ростов, който завърши 1:1 у дома с претендента за второто място и участие в Шампионскарта лига Краснодар в последната среща от 27-ия кръг на руската Премиер лига.

Виктор Клаесон (25-дузпа) даде предните на гостите и те се виждаха победители, когато резервата Елдор Шомуродов (89) изравни за крайното 1:1. Три минути след това в добавеното време Ивелин Попов бе заменен, а вместо него в последния секунди игра исландецът Бьорн Сигурдарсон.

След равенството Ростов остана без победа в четвърти пореден мач и заема седма позиция и няма шансове да се класира за Лига Европа през първенството, но е на полуфинал за Купата на Русия. Краснодар е трети, на 2 точки зад втория Локомотив (Москва) и на 2 пред четвъртия ЦСКА (Москва), завършил 2:2 в градското дерби с Динамо в този кръг.