Порто поиска преиграване на мача си с срещу Арука от 4 кръг на португалското първенство. „Драконите“ направиха домакинско 1:1, след като изравниха с гол на Еванилсон в 19-ата минута на добавеното време. Гостите откриха чрез Кристо Гонсалез в 84-ата минута.

Повод за иска на Порто е ситуация, при която арбитърът Мигел Ногейро първоначално отсъди дузпа в полза домакините, но впоследствие я отмени след телефонна консултация с ВАР, а не по стандартната връзка чрез съдийска система. Освен това реферът не получи достъп до ВАР, за да гледа ситуацията, тъй като имаше проблем със монитора до терена.

„Действията на Мигел Ногейра представляват нарушение на правилата на играта и правна грешка, която потенциално може сериозно да повлияе на резултата от мача", пише в жалбата на Порто.