Локомотив победи Торпедо с 2:0 в московско дерби от 22-ия кръг на руската Премиер лигата и излезе на пето място във временното класиране. Това е първи успех за "железничарите" след серия от три поражения. Торпедо остана в намален състав в края на първото полувреме, когато Владимир Риков беше изгонен с директен червен картон за неспортсменско поведение.

„Железничарите” решиха мача в своя полза след почивката след две попадения на португалеца Мануел Фернандеш (71, 74-дузпа). При първия той се възползва от една отбита от Юрий Жевнов топка, а второто попадение беше от дузпа за нарушение срещу Алан Касаев.

След успеха си Локо (Москва) се изкачи на пето място във временното класиране с 38 точки. Торпедо е на 13-а позиция с 19 точки.