Португалия победи Чехия с 2:1 в среща от група „А” и си гарантира участие на 1/2-финалите на европейското първенство по футбол до 19 години в Грузия, където в група „B” участва и България.

Месаке Джу (34) даде преднина на португалците, но Мартин Грайциар (40) изравни още преди почивката. През втората част Руи Соуса (74) вкара втория си гол в турнира и донесе трите точки за тима си. Той вкара единствения гол от дузпа за успеха на Португалия срещу домакина Грузия (1:0) в първия кръг.

След втората си победа португалците са лидери в групата с 6 точки и преди последния мач срещу отпадналия вече тим на Швеция не може да бъдат изместени от някое от първите две места. Чехия остава с три точки и в последния кръг ще спори с Грузия за класиране на полуфиналната фаза.