Португалия победи с 2:1 Сърбия в последната си среща от квалификациите за Евро 2016 в група “I”. Без Кристиано Роналдо и осигурили си вече класиране напред, „мореплавателите” не се напрегнаха много, но успяха да победят Сърбия с 2:1 като гост. Срещата е игра на стадиона на Партизан, а домакините получиха два червени картона.

Нани реализира за Португалия още в 5-ата минута, когато Дани проби и шутира, а Владимир Стойкович не успя да улови топката. Нани действа най-бързо и прецизно, за да насочи в мрежата - 0:1.

В 65-ата минута Зоран Тошич изравни резултата с прецизен удар в горния ъгъл. В 78-ата Жоао Моутиньо отново вкара победното попадение за Португалия.

В края напрежението се покачи и в рамките на една минута - между 80-ата и 81-ата сърбите останаха с деветима на терена след втори жълт картон на Коларов и директен червен на Неманя Матич.

Португалците завършват групата си на първо място с 21 точки, а Сърбия на предпоследно място с 4 точки.